logo

BİSAN BAYİ TOPLANTISINDA 2021 MODELLERİ İLE FARKINI GÖSTERDİ

Bisan, 2021 için tasarlanan yeni model bisikletlerinin lansmanını İzmir Ramada’ da gerçekleştirdi.

25 Kasım -2 Aralık tarihleri arasında İzmir Ramada Otel’de bayileriyle bir araya gelen Bisan yetkilileri 2021 için tasarlanan yeni model bisikletlerin lansmanı gerçekleştirdi. Toplantıda Bisan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Orçun Bal, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Bali Uysallı, İhracat Müdürü Selim Çağlar ve Kalite ve Sürekli İyileştirme Müdürü Alper Çanakçı’ nın konuşmasında Bisan’ ın bu yılki gelişimi ve atılımları yer aldı.

Gündem nedeni ile tüm önlemlerin istinasız alındığı toplantımızda bayilere fabrika gezisi düzenlendi. 2019 yılından bu yana yapılan yatırımlar ve gelişmeler gezi esnasında aktarıldı.

ÖZVERİ İLE ÇALIŞILDI

450 Bayinin katıldığı toplantıda Bisan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Orçun Bal 2020 yılını şu şekilde değerlendirdi. ‘’Covid-19’a rağmen 2020 yılı başta korkutsa da sonrası sektörümüz için iyi geçti. Bu süreçte 2020 planlamamıza tamamen uyduk. Dünya’yı 3,5 ay boyunca kasıp kavuran bir problem ile karşılaştık, Uzakdoğu’da bütün fabrikalar kapandı ve dolayısıyla bunun etkileri bize de yansıdı. Biz bu süreçte Bisan olarak yasaklarda özel izin alarak ve çalışmamızı arttırarak fazla mesai ile üretimimizi aksatmadan devam ettik. 2020’yi büyük bir özveri ile kapattık.’’

2020 yılında yapılanları ise kısaca şu şekilde aktardı; ‘’Montaj kalitesini arttırmak için eğitim alanı oluşturdu. Tüm personele periyodik olarak montaj eğitimi verilecek. Uzman bir eğitimci istihdam edildi. 2.bant devreye girdi. Talep arttığı için üretim kapasitesini arttırmak gerekliydi. Şu an 9 modelde Bisan kendi alüminyum kadrosunu üretiyor. Önümüzdeki yıl %90’a ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun için de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Boya tesisinin iyi işlemesi için kumlama tesisi yatırımı yaptık. ’’

SANAT İCRA EDİYORUZ

Türkiye’de bir ilk olan ve yapılan üretimin bir sanat olduğunu vurgulayan ‘’Art Gallery’’ de bayiler tarafından ilgi ile karşılandı. Kullanıcıların da mesai saatleri içinde ziyaret edebilecekleri galeri yapan Bisan yıl içinde farklı yeniliklerin de duyurusunu yapacak.

“TÜRKİYE’DEKİ İLKLER”

2021 yılında elektrikli bisiklet, yol ve dağ segmentlerindeki özel tasarımları ile Bisan, Türkiye pazarında ilklere imza attığını kanıtladı. Bayiler tarafından büyük ilgi gören yeni modeller bu yılın da hareketli geçeceğini gösteriyor.

Sadece ürün yelpazesinde değil inovasyon alanında da 2021 yılında pek çok yenilik yer alıyor. QR Kod ile her ürüne bir kimlik kazandırılırken, Şubat ayında aktif olacak bir mobil aplikasyon ile hem kullanıcı hem bayi hem de potansiyel kullanıcı buluşturuluyor.

 

PAZARLAMA YATIRIMI

2020 yılında çekimi yapılan ve ulusal kanallarda yayınlanan ve 27 milyon kişinin izlediği 2 adet reklamın markaya olan katkısı ve dolayısı ile bayilerin satışın kolaylaştırılması için çalışıldığını söyleyen Bisan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Orçun Bal konuşmasına şu şekilde devam etti. ‘Kısaca değindiğimiz bu pazarlama faaliyetleri için yapılan yatırım yaklaşık 30 milyon TL’dir. Hedefimiz yatırımlarımıza daha hızlı bir şekilde devam etmek. Hedeflerimize ulaşmak için bu yatırımları yapmamız kaçınılmaz. Sizlere satış ayağında destek olmaya devam edeceğiz.’’

DÜNYA MARKASI OLMAK

Bisan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Orçun Bal 2021 yılı hedefini ise; ‘’Bir dünya markası olmak. Bunu montaj sanayii ile değil üretim ile yapabiliriz. Bisiklet yan sanayisinin gelişmesi gerekiyor, biz 2 yıldır bunun için çalışıyoruz. Ciddi bir emek veriyoruz. Yan sanayinin gelişmesi için de gerekli desteklerimizi yapmaktayız. Dolayısı ile biz yerli ve milli bir marka olarak, yerlileşme ve millileşmeyi çok önemsiyoruz. Avrupa’ya yarı mamul de satmak hedeflerimiz arasındadır, yeter ki ülkemize kazandıralım. Bu hedeflerimizden yalnızca birkaç tanesidir.’’ şeklinde konuşarak bayilere diğer hedeflerini fabrika gezisinde aktaracağını iletti. Katılımları için herkese teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

DİĞER HABERLER

EFSANE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

BİSAN BAYİ TOPLANTISINDA 2021 MODELLERİ İLE FARKINI GÖSTERDİ

İZMİRDE 19 MAYIS 2019 GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUSU

RIDERFEST