Ýnsan Kaynaklarý
Müþteri Memnuniyeti
Hakkımızda


Bisan, 1963 yılında İzmir'de yerli imkanlarla bisiklet üretmek üzere kurulmuş ülkemizin ilk bisiklet fabrikasıdır. 1974 yılında  Türkiyenin ilk motosiklet fabrikası olan Egemosan Kemalpaşa üretim tesislerini  kurarak  Peugeot  markası ve lisansı ile iki zamanlı, tek silindirli moped ,  moped motoru  ve yedek parçası üretimine başladı.

1993 yılında  EGE JANT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. bisiklet ve moped modelleri  için jant ve çamurluk üretmek üzere İzmir / Bornova’da faaliyetine başladı. 2000'li yıllarda ise Bisan,  moped üretimi ile birlikte  önce motosiklet ithalatı ve daha sonra bu ürünlerin montajını yaparak motosiklet kullanıcılarının beğenisine sunmuştur.

Günümüzde motosiklet sektöründe kendi tesislerinde katma değer sağlayabilen ve her iki ürün grubunda da ihracat yapabilen ender firmalardan birisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  49 yıllık kurumsal yapısı,  köklü bayi ve servis  teşkilatı,  üstün kalite anlayışı ve % 100 yerli sermaye yapısı ile ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından biridir .
 400 satış noktası, 637 yetkili  servis ı ile hizmet veren Bisan A.Ş.  kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti anlayışını benimsemektedir.

64.000 m² kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretim yapan  Bisan A.Ş. , motosiklet fabrikasında tek vardiyada  günlük 200 adet motosiklet, bisiklet fabrikasında  tek vardiyada günlük 450 adet bisiklet üretim kapasitesi ile faaliyetine devam etmektedir.
 


BİSAN ŞİRKETLER GRUBU BÜNYESİNDE 2 ŞİRKET FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR;

  • Bisan Bisiklet Moped Otomotiv Sanayi ve Ticaret a.ş.  ( Üretim -İthalat -İhracat - Satınalma)
  • Bisiklet Pazarlama Sanayi ve Ticaret a.ş. ( Yurtiçi Satış )